Свободни места в подготвителна група „В“ – следобедна

Уважаеми родители,

след записване на учениците, приети на първо класиране в подготвителните групи за учебната 2017/2018 година ви информираме, че има 2 свободни места /1 място за момче и 1 място за момиче/ в подготвителна група „В“ – следобедна.

Съгласно обявения списък с класирани резерви се приемат:

Вх. № 4172 Мартин Василев Петков – момче

Вх. № 4239 Каролин Елвис Драгомирова – момиче

Записването на новоприетите ученици е на 05.06.2017 г. от 9.00 ч. до 12.30 ч. и от 13.30 ч. до 17.00 ч.

Списък на приетите деца в подготвителна група за учебната 2017-2018 година

Уважаеми родители, представяме на вашето внимание списъците на приетите деца в  подготвителна група за учебната 2017-2018 година.

КЛАСИРАНИ УЧЕНИЦИ ЗА ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА

Група  А

Класен ръководител: Анелия Пехливанска

Вх. №                    ТРИ ИМЕНА НА  ДЕТЕТО Общ брой точки Пол
1 4160 Михаел – Гинчев 22 м
2 4178 Марио Сергеев Петров 22 м
3 4185 Ярон Гай Хаимов 22 м
4 4191 Виктор Владислав Бациев 22 м
5 4221 Йоан Калинов Нешев – близнак 22 м
6 4228 Боян Самуил Михаел 22 м
7 4223 Кристиян Свиленов Накев 15 м
8 4179 Симеон Симеонов Димитров 6 м
9 4193 Лора Виктор Мезан 31 ж
10 4215 Виктория Венциславова Стоилова 31 ж
11 4162 Елинор Красимирова Динкова 22 ж
12 4174 Елена Маринова Маринова 22 ж
13 4198 Ина Ефтимова Ризова 22 ж
14 4201 Никол Николай Събева 22 ж
15 4219 Аделина Стефанова Косева 9 ж
16 4158 Мариела Мишова Филипова 6 ж
17 4182 Деа Динамирева Крумова 6 ж

 

Група  Б

Класен ръководител: Даниела Накева

Вх. №                    ТРИ ИМЕНА НА  ДЕТЕТО Общ брой точки Пол
1 4240 Калоян Николаев Георгиев 22 м
2 4244 Максим Боянов Драганов 22 м
3 4246 Александър Вениямин Папазян 22 м
4 4250 Ясен Росенов Петров 22 м
5 4263 Александър Савов Стоянов 22 м
6 4271 Даниел Авив Азулай 22 м
7 4272 Виктор Николай Клок 22 м
8 4216 Калоян Красимиров Ангелов 6 м
9 4220 Иван Златев Златев 6 м
10 4211 Карина Калинова Панчева 22 ж
11 4218 Катя Огнянова Найденова 22 ж
12 4222 Наталия Калинова Нешева – близнак 22 ж
13 4235 Магдалена Димитрова Панчева 22 ж
14 4236 Емануела Любомирова Цакова 22 ж
15 4260 Изабел Ной Месика 22 ж
16 4163 Елизабет Валериева Димитрова 9 ж
17 4183 Леда Милен Светозарова 9 ж

  

Група  В

Класен ръководител: Диана Нушева

Вх. №                    ТРИ ИМЕНА НА  ДЕТЕТО Общ брой точки Пол
1 4226 Петър Веселинов Василев 9 м
2 4159 Огнян Иванов Иванов 6 м
3 4164 Михаил Рашков Йорданов 6 м
4 4166 Станислав Богданов Беров 6 м
5 4180 Ивайло Лъчезаров Манов 6 м
6 4203 Камен Евгениев Иванов 6 м
7 4207 Христо Валентинов Миланов 6 м
8 4209 Славчо Валентинов Тафраджийски 6 м
9 4213 Александър Николаев Георгиев 6 м
10 4248 Ивайло Иванов Миков 6 м
11 4251 Кристиян Христов Барбутов 6 м
12 4259 Йосиф Йорданов Йорданов 6 м
13 4238 Карина Мирослав Радева 15 ж
14 4212 Божана Димитрова Иванова 9 ж
15 4229 Йоана Иванова Тодорова 9 ж
16 4232 София Антон Виденова 9 ж
17 4161 Лилия Данаилова Димитрова 6 ж
18 4175 Надя Данаилова Гърдева 6 ж
19 4184 Масал Джейхан Ибрямова 6 ж
20 4214 Лилия Петрова Димитрова 6 ж
21 4231 Ангелина Тимова Шнел 6 ж
22 4233 Магдалена Ефтим Прастова 6 ж
23 4252 Габриела Любомирова Стойкова 6 ж
24 4257 Димитрина Асенова Димитрова 6 ж

 

РЕЗЕРВИ ЗА ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА

 

МОМЧЕТА

Вх. №                    ТРИ ИМЕНА НА  ДЕТЕТО Общ брой точки Пол
1 4172 Мартин Василев Петков 6 м
2 4186 Тодор Стоянов Каменски 6 м
3 4273 Томас Георгиев Колев 6 м

 

МОМИЧЕТА

Вх. №                    ТРИ ИМЕНА НА  ДЕТЕТО Общ брой точки Пол
1 4239 Каролин Елвис Драгомирова 6 ж
2 4200 Арина Огедаева Чаллъ 6 ж
3 4264 Славея Константинова Илиева 6 ж
4 4269 Калина Александрова Стойкова 6 ж
5 4173 Виктория Симеонова Минева 6 ж
6 4190 Сияна Василева Савова 6 ж

Забележка: Съгласно регламента за прием в подготвителните групи, кандидатите с еднакъв брой точки са класирани на произволен принцип в присъствието на членовете на Комисията по прием в ПГ, Председателя на Обществения съвет при 134. СУ „Димчо Дебелянов“ – г-жа Елена Гоцева и Председателя на Училищното настоятелство – г-жа Маргарита Левиева.

 

Работно време на Комисията за записване на класираните ученици в подготвителните групи:

  1. Записване на учениците, приети на I-во класиране

31.05.2017 г. – 01.06.2017 г. от 9.00 ч. до 12.30 ч. и от 13.30 ч. до 17.00 ч.

  1. Записване на учениците, приети на II -ро класиране

05.06.2017 г. – 06.06.2017 г. от 9.00 ч. до 12.30 ч. и от 13.30 ч. до 17.00 ч.

Необходими документи: Оригинал и копие на Акт за раждане на детето.

Първа родителска среща:

За „А“ и „Б“ подготвителен клас: На 06.06.2017 г. от 17.00 ч. в сградата на ул. „Екзарх Йосиф“ №15

За „В“ подготвителен клас: На 06.06.2017 г. от 17.00 ч. в сградата на 134. СУ „Димчо Дебелянов“, ул. „Пиротска“ №78

Годишен концерт и неучебни дни в 134 СУ „Димчо Дебелянов”

Уважаеми родители и ученици, уведомяваме ви, че на 23. май, вторник, от 18.00 часа в зала „Йерусалим“ на Еврейския културен дом под мотото „Език свещен на моите деди“ ще се проведе годишният концерт на училището в чест на 24. май – ден на славянската писменост и на българската просвета и култура.

В програмата са включени всички художествени състави на училището – както към фондация „Роналд С. Лаудер“, така и към Училищното настоятелство. Индивидуални изпълнители и цели класове са подготвили изненади за публиката. Каним всички членове на училищната общност на концерта, който тази година е в навечерието на 24. май. Вечерта е подходяща за културно изживяване, тъй като се оказва сред низ от неучебни дни за учениците. Единственият учебен ден през тази седмица ще бъде петък, 26 май, когато ще радваме да посрещнем децата в училище.

 

 

Годишно отчетно събрание на Сдружение „Училищното настоятелство при 134. СУ „Димчо Дебелянов“

На 8 юни 2018 г. от 18.00 часа в Учителската стая на 134. СУ „Димчо Дебелянов“ в София ще се проведе Годишно отчетно събрание на Сдружение „Училищното настоятелство при 134. СУ „Димчо Дебелянов“ със следния

ДНЕВЕН РЕД:

  1. Отчет за дейността на сдружението за 2017 г.
  2. Финансов отчет за 2017 г.
  3. Избор на членове на Съвета на настоятелите.
  4. Разни.

От Съвета на настоятелите

Ден на природните науки в 134 СУ

Дата09. 05. 2017, ден –  вторник, час – 13.30, място – Център по природни науки и технологии в 134. СУ.

Закриване – многоцветно и гърмящо шоу в двора на училището.

УЧЕНИЦИ, РОДИТЕЛИ, РЪКОВОДСТВО И ПАРТНЬОРИ

ще споделят интереса си към природните науки чрез:

 

– презентация на дванайсетокласници, посетили Weizmann Institute of Science
– забавна тематична викторина
– създаване на модели с научна приложимост

– създаване на текст (съчинение, есе, стихотворение и пр.) по една от следните теми:

  • „Физичните сили в спорта”
  • „Химията в кухнята”
  • „Природните закони в нашия живот”

 

Моделите и текстовете се предават на учителите по природни науки в срок до 03. 05. 2017, сряда!

Пожелаваме успех и много награди на участниците!

 

Към върха

Бронзовият медал от Националната олимпиада по английски език е в ръцете на Ния Тодорова, VІІІ а клас с учител по английски език г-жа Албена Тонева! Радваме се, че Ния знае толкова много в подготвителния клас и си представяме колко много ще научи в предстоящите години!

Красимир Търничков от VI б клас е Любимец 12 на Евтерпа, вдъхновила го в изкачването по нотната стълбица на състезанието „Ключът към музиката”! В помощ на Евтерпа се изяви г-н Станислав Станчев, пианист и учител по музика.

Цялата училищна общност им честити с пожелание за много нови успехи в бъдеще!

134 СУ „Димчо Дебелянов“ с награда „Шофар“

На 22 април 2017г. в Зала „Йерусалим” на Еврейския културен дом в София се проведе официалната церемония за връчване на годишните награди „Шофар” 2016.
На церемонията 134 СУ „Димчо Дебелянов“ бе отличено с годишна награда „Шофар“ за 2016 година в категорията „За успешно реализиран проект през изминалата година“.

Специален гост на церемонията бе цигуларят Марио Хосен, известен още като „българският Паганини“.

Шофарът е най-стария музикален инструмент – обикновено е изработен от рог на овен. С него на Рош а Шана (Еврейската Нова година) се тръби, за да накара всеки човек да премисли делата си и да поиска прошка за грешките си. Тръбенето на шофара напомня и за даването на Десетте Божи заповеди. Според древните мъдреци посланието на шофара е: „Събудете се от сън и помислете за делата си. Спомнете си за Създателят и се върнете към него, в покаяние. Не бъдете от онези, които губят реалността в преследване на сенките и прахосват годините си в търсене на празното, което не може да ги ползува или избави. Погледнете добре в душите си и обърнете внимание на постъпките си. Изоставете лошите си мисли и пътища, върнете се към Господ и той ще има милост към вас”.

    

Ден на отворените врати

Ден на отворените врати ще удовлетвори интереса Ви към училището, ще допълни представите Ви за него, ще разкрие причините защо е предпочитано пред толкова други добри училища.
Успоредно с възможността да разгледате най-интересните кабинети, ще можете да присъствате и на състезанието по информационни технологии „Големият до мен” със съорганизатори РИО на МОН, Столична община – Асоциация за развитие на София и Българска фондация ОРТ, в което отбори от малък и голям участник за пореден път ще се съревновават за малки и големи награди.
Най-добрият начин да се направи правилен избор на училище е потапяне в атмосферата му, която се създава най-вече от начина, по който общуват учители, ученици и родители.
Тези три неща можете да получите в един ден – 22. април, събота, 10.00 – 14 00. Мястото е известно!

Семинар „Интерактивни класни стаи и диагностика на постиженията“

РУО на МОН – София-град, Център за високи постижения в образованието към 134. СУ „Димчо Дебелянов“ – София, 30. СУ „Братя Миладинови“, съвместно с Брейнуер ЕООД, организират семинар „Интерактивни класни стаи и диагностика на постиженията“ на 21 април 2017, петък.

Попълнете ЗАЯВКА ЗА УЧАСТИЕ.

РУО на МОН – София-град
30. СУ „Братя Миладинови“
Център за високи постижения в образованието
към 134. СУ „Димчо Дебелянов“ – София

съвместно с Брейнуер ЕООД

организират

Семинар
„Интерактивни класни стаи и диагностика на постиженията“

на 21 април 2017, петък

Семинарът е насочен към директори и учители, отговорни за внедряването на информационни и комуникационни технологии в учебния процес в училище. В него ще бъдат представен успешен модел на технологични решения за обучение в клас, при които активно се използва интерактивен дисплей/дъска, смартфон и таблет за всеки ученик. Натрупаните резултати от постиженията на учениците се обработват автоматично чрез облачна услуга, която позволява да бъде направен анализ на постиженията на учениците и работата на учителя в клас.

Участниците в семинара ще могат да видят как част от модела се е използвал в рамките на едногодишен пилотен проект с участието на 1. СУ „Пенчо Славейков“, 2. СУ „Емилиян Станев“, 30. СУ „Братя Миладинови“, 51. СУ „Елисавета Багряна“, 138. СУ „Васил Златарски“ и 134. СУ „Димчо Дебелянов“.

Предварителна програма

10:30 – 10:40 Откриване

Ваня Кастрева, началник РУО на МОН – София-град
Атанаска Рейха, директор на 30. СУ „Братя Миладинови“

10:40 – 10:45 Проектът One-to-One

Ивайло Иванов, ръководител на Център за високи постижения в образованието

10:40 – 10:50 AClass – тайванския модел за смарт класна стая и училище*

Самс Янг, вицепрезидент на AClass

10:50 – 11:10 Открит урок с използване на тайванския модел

Ученици и учител от 30. СУ „Братя Миладинови“

11:10 – 11:30 Възможности за диагностика на ученическите постижения и работата на учителя в час чрез облачна система*

Самс Янг, вицепрезидент на AClass

11:30 – 12:00 Представяне на опита на 5-те пилотни училища за внедряване на
модела
One-to-One

*Ще бъде осигурен симултантен превод на български език.

Заявки за участие се подават до 18 април 2017г. с попълване на електронен формуляр.

Попълнете ЗАЯВКА ЗА УЧАСТИЕ.

Участието в семинара е безплатно!

1 24 25 26 27 28