Успех за 134. СУ „Димчо Дебелянов“ в първото регионално STEM състезание!
С гордост споделяме, че учениците от 134. СУ „Димчо Дебелянов“ се представиха блестящо в първото за България регионално STEM състезание, организирано от РУО – София-град съвместно с Националния STEM център. В престижния форум участваха 30 столични училища, които демонстрираха иновативни идеи, знания и практически умения в различни научни направления.
🏆 Нашите десетокласници, с научен ръководител Незабравка Тренева, завоюваха първо място в категория „3D технологии“ с впечатляващ проект на тема „Умен органайзер с биомиметика“.
Проектът впечатли журито с идеята за Еко-Смарт-органайзер за ученически принадлежности, който е не само практичен, но чрез неговото използване учениците ще могат да организират едно ново интерактивно учебно пространство, което да ги превърне в учени, изследователи и творци.
🌿 В направление „Природни науки“ училището ни също бе отличено със специална награда за проект, с научен ръководител Марияна Георгиева. Проектът на екипа ни от 11. клас с профил „Природни науки“ предложи иновативни идеи за създаване и използване на биопластмаси при отглеждането на растения в селското стопанство. Учениците демонстрираха високо ниво на технически умения, креативност и научно мислене, превръщайки идеите си в реални и работещи прототипи. Техният успех е доказателство, че когато науката срещне въображението, резултатът е истинска иновация.
STEM състезанието се превърна в сцена за идеи, които не само показват знания, но и предлагат решения на реални проблеми. Поредният успех на 134. СУ е доказателство за високото ниво на подготовка, вдъхновението и труда както на учениците ни, така и на техните преподаватели.
👏 Поздравления за всички участници и техните ръководители!
Продължавайте да творите, да експериментирате и да покорявате нови върхове!
Поздравления за заслужената победа!





